הדמיה אדריכלית מה זה בכלל?

משמר הגבול לילה

הדמיה אדריכלית היא בעצם יצירת תמונה או דגם תלת מימדי של מבנה באמצעות מחשבים והיא תת-קטגוריה בתחום הסימולציה וחלק מענף ההדמיות הממוחשבות.
את הדגם או המודל התלת מימדי ניתן להטמיע בסביבה על ידי צילום רחפן וכדו' או ליצור בתלת מימד את כל הסביבה ופיתוח השטח בכדי לקבל תמונה ריאליסטית ביותר על צורת המבנה והסביבה.

ההדמיות נעשות בעיקר למבנים בכדי לקבל התרשמות חיצונים או פנימית לגבי הבנייה של המבנה עוד בטרם הונחה אפילו לבנה אחת.
הדמיות אדריכליות נחוצות בעיקר לאדריכלים אך גם ליזמים בכדי להראות אותם ללקוחות למטרות שיווקיות.
תחום ההדמיות התפתח מאוד בעת האחרונה, בעיקר בשל פיתוח תוכנות ייעודיות ומנועי רינדור חדש, ושימוש במחשבים חזקים ביותר ואף בחוות רינדור.

את ההדמיות מנסים ליצור כמה שיותר קרוב למציאות תוך שימוש בתרשימים אדריכלים מפורטים בכדי לקבל תמונת מצב טובה ביותר ביחס למבנה. שימוש במידות מדויקות על ידי תרשימים אלה תוך שילוב המבנה בסביבה יכולים לספק הערכה טובה מאוד של צורת המבנה וגובהו ורוחבו ביחס לסביבה.
על ידי הדמיות אלו יכול האדריכל או מהנדס הבניין ולעיתים גם הרשות המוניציפלית להבין בצורה מיטבית את אופן העמדת המבנה ובנייתו, תוך שימת דגש על מציאת ליקויים בטרם החלו עבודות הבנייה.

– יש לציין שהדמיות אדריכלית לא תמיד ישקפו את המציאות בשטח, שכן בין אם היא לצורך מכירה ובין אם לצורך התרשמות כללית, ייתכנו שינויים ולפעמים אף משמעותיים בין ההדמיה לבין המבנה הכללי בפועל.

אופן יצירת ההדמיה

בכדי לעשות הדמיה אדריכלית ברמה גבוהה, יש צורך להכיר ולהתנסות בהרבה תחומים הקשורים בגרפיקה ממוחשבת ותוכנות למודלים תלת מימדיים ואפילו טכניקות צילום שכן דרך העבודה בתוכנות אלו מדמה צילום במצלמה דיגיטלית על כל משתניה.
בין היתר צריך לדעת בנייה של גופים תלת ממדיים, הנפשת מודלים, רינדור, פרספקטיבות וצללים, טקסטורות, נקודות תאורה ועוד.
ככל שהופכים לבקיאים יותר בתחומים אלו ועוד , אפשר להפוך את ההדמיה למרשימה ומציאותית יותר.

קרא עוד בויקיפדיה

סוגי ההדמיות האדריכליות:
 
 
אצלנו בסטודיו תשמחו לגלות שאנו מומחים בכל סוגי ההדמיות ויכולים לספק לכם שירות מקצועי ואמין במהירות ובמחירים שלא הכרתם!